,

ROYAL CAVIAR / РЕВИТАЛИЗИРАЧКИ СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ – 30 МЛ.


1.360 МКД
Цена со 18% ДДВ.

Баркод: 4744183010383

ЕЛАСТИЧНОСТ • ХИДРАТАЦИЈА
БЕЛУГА КАВИЈАР • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • Д-ПАНТЕНОЛ

за кои што е заслужен екстрактот од Белуга Кавијар кој ефективно измазнува брчки и спречува виснување на кожата со тоа што ја зголемува присутноста на колаген. Исто така има две големини на хиалуронска киселина која пенетрира длабоко хидрирајќи ја кожата и давајќи и затегнувачки ефект. Екстрактот од исландски личи кој е вклучен во формулата е богат со антиоксидантни и антивоспалителни својства, кој исто така помага и да се одржи природниот тен на кожата. По нанесувањето кожата изгледа освежено, сјае и е мека, и со текот на употребата се подобрува и текстурата на вашата кожа и фините линии и брчки се видливо намалени.

1,360.00 ден

Црниот кавијар е богат со протеини, аминокиселини и витамини кои се есенцијални за кожата.
Поради својата моќ да ја врзе водата во пропорции 1000:1, хиалуронската киселина ја прави кожата еластична. Врзаната вода е задржана како гел супстанца, спречувајќи кожата да се исуши. Нискомолекуларната хиалуронска киселина пенетрира длабински во кожата, ефективно хидрирајќи ја и задржувајќи ја влажноста внатре. Високомолекуларната хиалуронска киселина формира заштитен слој на површината на кожата и воедно ја затегнува.
Д-пантенолот ги затегнува порите, ја регенерира кожата и го подобрува метаболизмот на клетките.
Органската медуница ја измазнува кожата, има антивоспалителни и антисептични својства. Листовите од органски зелен чај се моќен антиоксидант. Тие ја зајакнуваат природната заштита на кожата од слободни радикали, ги зајакнуваат крвните садови и се богати со витамин Ц и Е.

Тежина 0.30 kg

Врз основа на прегледите на 0

0.0 вкупно
0
0
0
0
0

Биди прв што ќе прегледа “ROYAL CAVIAR / РЕВИТАЛИЗИРАЧКИ СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ – 30 МЛ.”

Сe уште нема прегледи.