,

ROYAL CAVIAR / КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ – 15 МЛ.


1.355 МКД
Цена со 18% ДДВ.
ХИДРАТАЦИЈА • РЕГЕНЕРАЦИЈА
БЕЛУГА КАВИЈАР • ОМЕГА – 6 • СИБИРСКИ МОВ
• Тип на производ – Крема за околу очи
• Земја на потекло – Естонија
• Брендови – Natura Siberica
Лесна крема наменета за деликатното подрачје околу очите, која не само што ги таргетира знаците на стареење, туку обезбедува и постојана хидратација.
Исполнета со протеини и аминокиселини, екстрактот од Белуга кавијар ефикасно ги измазнува брчките и го намалува грубиот изглед на кожата, зголемувајќи ја густината на колагенот.
Комплекс Омега-6 ја храни, детоксицира и овозможува природна заштита на кожата, правејќи ги sидовите на крвните садови помалку порозни и поеластични. Комплексот длабоко продира во ткивото на кожата, го обновува и ефикасно го стабилизира балансот на клетките на липидите, обезбедувајќи долгорочен, регенерирачки ефект.

1,355.00 ден

Екстрактот од Сибирски мов и од диви Regu®- AGE состојки ја зајакнуваат кожата и помагаат во намалување на подуеност и темни кругови, давајќи и на вашата кожа свеж изглед и видливи резултати уште по првото користење.
Д-пантенолот ги затегнува порите, ја регенерира кожата и го подобрува метаболизмот на клетките.
КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Наутро и навечер, нанесете мала количина од кремата на чиста кожа околу очите и нежно масирајте

Тежина 0.15 kg

Врз основа на прегледите на 0

0.0 вкупно
0
0
0
0
0

Биди прв што ќе прегледа “ROYAL CAVIAR / КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ – 15 МЛ.”

Сe уште нема прегледи.