Puerto Rico – Eau de Parfum 100 ml


895.00 ден

895 МКД
Цена со 18% ДДВ.
Мириса слично на Jean Paul Gaultier “Kokorico”
• Главни ноти – Лист од смоква
• Средни ноти – Какао , Пачули
• Основни ноти – Ветиверија , Кедар
• Доминантна нота – Какао
• Годишно време – Есенски
Дневен/Ноќен – Ноќен

Категорија:
Тежина 0.100 kg

Парфем за секој маж, кој е сигурен во себе и сака да се разликува од другите. Композицијата како афродизијак ја привлекува околината, а комбинацијата на акорди ја маѓепсува секоја жена. Во главната нота на композицијата доминираат освежителни лисја од смоква, кои пленат со енергија. Срцето на парфемот е исполнето со стимулирачкиот аромат на какао, а основата е составена од кедар во комбинација со ветиверија.

Врз основа на прегледите на 0

0.0 вкупно
0
0
0
0
0

Биди прв што ќе прегледа “Puerto Rico – Eau de Parfum 100 ml”

Сe уште нема прегледи.