,

NORTHERN / ЦРН ПУТЕР ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ ЗА СУВА И СЕНЗИТИВНА КОЖА – 120 МЛ.


1.100 МКД
Цена со 18% ДДВ.

Баркод: 4743318167770

ЧИСТЕЊЕ • ХРАНЕЊЕ
ЈАГЛЕН • МАСЛО ОД ЛЕНЕНО СЕМЕ • МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН
Овој црн прочистувачки путер, кој нежно и ефективно го чисти лицето, се трансформира во лесно млеко за чистење, кога е во допир со вода. Без никаков напор, отстранува шминка и поради сензитивната мешавина на состојки, погоден е и за отстранување на шминка од очи.
Јагленот абсорбира нечистотија и ги чисти порите, додека Органското масло од Ленено Семе храни и омекнува. Органските масла од Сибирски Бор и Алтаи Волчји трн, комбиниран со екстракт од див Златен Корен ја оставаат кожата завидно мека и еластична. Кожата се прочистува, откривајќи сјаен тен.

1,100.00 ден

62,39% состојки од органско потекло
100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Користејќи ја шпатулата, нанесете од путерот за чистење, директно на сува кожа. Масирајте нежно на кожата, вклучувајќи го и пределот на очите, но држете ги очите затворени. Намокрете ги рацете и продолжете да масирате. Путерот ќе се претвори во млеко за чистење. Исплакнете темелно со вода. Во случај на контакт со очите, исплакнете веднаш.

СОСТОЈКИ (INCI): HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, GLYCERYL STEARATE, POLYGLYCERYL-10 OLEATE, CERA ALBA*, POLYGLYCERYL-6 CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-3 COCOATE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, POLYGLYCERYL-6 RICINOLEATE, CHARCOAL POWDER, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, PINUS SIBIRICA SEED OIL ʷʰ*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL*, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT ʷʰ*, TOCOPHEROL, PARFUM, LIMONENE.
(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Тежина 0.120 kg

Врз основа на прегледите на 0

0.0 вкупно
0
0
0
0
0

Биди прв што ќе прегледа “NORTHERN / ЦРН ПУТЕР ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ ЗА СУВА И СЕНЗИТИВНА КОЖА – 120 МЛ.”

Сe уште нема прегледи.