,

NORTHERN / ЦРНА МАСКА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ ЗА СУВА И СЕНЗИТИВНА КОЖА – 80 МЛ.


740 МКД
Цена со 18% ДДВ.
ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ПЧЕЛИН ВОСОК • ЈАГЛЕН • МАСЛО ОД РУЗМАРИН
светлината на сувата и сензитивна кожа додека се задржува балансот на кожата. Јагленот ги извлекува нечистотиите и ги отвора порите. Органскиот Рузмарин внесува танини и микроелементи кои помагаат при хидрирање на кожата. Кожата ќе се чувствува потхрането и еластична, откривајќи природен сјај.

740.00 ден

71,7% состојки од органско потекло
100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја маската на чиста и сува кожа, оставете да делува 5-8 минути во зависност од типот на кожата. За многу сува кожа се препорачува да се држи максимум 5 минути. Отстранете со сунѓер и исплакнете темелно со млака вода.

СОСТОЈКИ (INCI): HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-10 OLEATE, CERA ALBA*, CETEARYL ALCOHOL, AQUA, CHARCOAL POWDER, TOCOPHEROL, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL*, PINUS SIBIRICA SEED OIL ʷʰ*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, PARFUM, LIMONENE.
(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Тежина 0.80 kg

Врз основа на прегледите на 0

0.0 вкупно
0
0
0
0
0

Биди прв што ќе прегледа “NORTHERN / ЦРНА МАСКА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ ЗА СУВА И СЕНЗИТИВНА КОЖА – 80 МЛ.”

Сe уште нема прегледи.