,

NORTHERN / САПУН ЗА ДЛАБИНСКО ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО АКТИВЕН ЈАГЛЕН – 120 МЛ.


1.005 МКД
Цена со 18% ДДВ.
ДЕТОКСИКАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ • ТОНИРАЊЕ
ЈАГЛЕН • ВОЛЧЈИ ТРН • ШИСАНДРА

Земја на потекло – Естонија
• Брендови – Natura Siberica
Богати со скапоцени масла и витамини, корисните својства на северните билки и бобинки се познати уште од античко време. Луѓето на Север традиционално ги користеле за да направат лековити облоги и инфузии, што им помогнало да ја вратат силата и да си го одржат здравјето. Специјалистите во Natura Siberica темелно ги собрале и проучувале древните рецепти на северните луѓе – Ненетите, Селкопите, Кантите – и формулирале уникатен природен производ – Северна детоксикација со сапун за длабоко прочистување на кожата на лицето
Овој сапун се произведува врз основа на јаглен – високо-ефикасен апсорбирач, кој лесно апсорбира нечистотии од порите на кожата – и нашата „Северна мешавина“ – масла и екстракти од диви билки и бобинки, набрани од Северот на Русија и Сибир.
Сапунот има прекрасни прочистувачки, антиоксидантни, навлажнувачки и смирувачки својства, благодарение на маслото од Волчји трн и Шисандра, содржани во неговата формула.

1,005.00 ден

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
· Јагленот се произведува од еколошки чист материјал – бујно дрво од бреза (Betula pendula) – со изложување на пареа на високи температури, а подоцна се раздвојува и разложува. Овој метод на производство му дава микротпорна структура способна да апсорбира максимални нечистотии.
· Маслото од Волчји трн омекнува, тонира, храни и ја зголемува еластичноста на кожата.
· Екстрактот од Шизандра е ефикасен третман за тонирање. Активно учествува во стимулирање на процесите на зајакнување на метаболизам, обезбедувајќи ѝ на кожата сигурна заштита од штетните фактори на животната средина.
· Сибирското масло од Кедер содржи витамин Е и витамин П, кои ја омекнуваат, навлажнуваат и зајакнуваат кожата и ги регулираат процесите за обновување на кожата.
· Маслото од Ленено семе има антиинфламаторни и антисептички својства.
· Витаминот Ф со својата формула лекува воспаленија на кожата.
· Екстракт од пупки од џуџеста бреза ефикасно ја навлажнува кожата и ја олеснува нејзината регенерација, има ефект на тонирање, ја смирува и подмладува кожата, го обновува нејзиниот природен тен и еластичност и ја прави мека и нежна.
· Екстрактот од Арктичка малина има витамин Ц, поли незаситени масни киселини Омега-3 и Омега-6 и антиоксиданти. Ефикасно ја обновува кожата и ја штити од штетните влијанија на животната средина.
· Екстрактот од Брусника ги стимулира процесите на обновување на клетките на кожата, го подобрува тeнот и еластичноста и има мулти-лекувачки и антибактериски својства.
· Маслото од малина од Сахалин има антиинфламаторно и антибактериско дејство.
Награда за Најдобар производ за лична нега Франција – Париз 2014 година
КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Натопете го сунѓерот со вода. Нанесете го сапунот на суво, чисто лице со помош на сунѓерот, избегнувајќи го пределот околу очите и усните, правејќи нежна масажа. Извадете го нанесениот сапун на лицето со помош на сунѓерот, исплакнете го сунѓерот и повторете додека не остраните целосно. Исплакнете го лицето со млака вода сè додека не се отстранат сите траги од сапун. За најдобри резултати, користете го еднаш или двапати неделно. Користете само како што е насочено

Тежина 0.120 kg

Врз основа на прегледите на 0

0.0 вкупно
0
0
0
0
0

Биди прв што ќе прегледа “NORTHERN / САПУН ЗА ДЛАБИНСКО ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО АКТИВЕН ЈАГЛЕН – 120 МЛ.”

Сe уште нема прегледи.