,

NORTHERN / БЕЛА МАСКА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ ЗА НОРМАЛНА И КОМБИНИРАНА КОЖА – 80 МЛ.


740 МКД
Цена со 18% ДДВ.
ЧИСТЕЊЕ • ХРАНЕЊЕ
БЕЛА ГЛИНА • СИБИРСКА ЖАЛФИЈА • ЦИНК

Оваа луксузна органска сертифицирана маска, ја потхранува нормалната кожа, користејќи ја моќта на Белата глина. Прочистувачката маска прави чуда, чистејќи ја кожата и помагајќи нежно да се врати нејзиниот баланс. Цинк оксидот помага при балансирање на вишокот себум, додека Белата глина открива мазна текстура и чист тен. Дивaта Сибирска Жалфија природно го освежува лицето. Кожата се прочистува, откривајќи природен сјај и чувствувајќи се поеластично.

68,8% состојки од органско потекло
100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

740.00 ден

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја маската на чиста и сува кожа, оставете да делува 5-8 минути во зависност од типот на кожата. За многу сува кожа се препорачува да се држи максимум 5 минути. Исплакнете темелно со млака вода.

СОСТОЈКИ (INCI): HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-10 OLEATE, KAOLIN, CETEARYL ALCOHOL, SUCROSE PALMITATE, CERA ALBA*, TITANIUM DIOXIDE, TOCOPHEROL, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, PINUS SIBIRICA SEED OIL ʷʰ*, SALVIA SCLAREA OIL*, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT ʷʰ*, FLAVOCETRARIA NIVALIS EXTRACT ʷʰ*, ALUMINIUM HYDROXIDE, SODIUM LAUROYL GLUTAMATE, LYSINE, MAGNESIUM CHLORIDE, PARFUM, LIMONENE
(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Тежина 0.80 kg

Врз основа на прегледите на 0

0.0 вкупно
0
0
0
0
0

Биди прв што ќе прегледа “NORTHERN / БЕЛА МАСКА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ ЗА НОРМАЛНА И КОМБИНИРАНА КОЖА – 80 МЛ.”

Сe уште нема прегледи.