,

Le’Chel Night – Eau de Parfum 100 ml


Le’chel Night и дава на женственоста посебен сјај. Овој модерен и ориентален мирис со интензивни ноти, е своевремена интерпретација на привлечната сензуалност. Парадоксот, при кој длабоката црна боја ја осветлува непобедливата женственост, е симбол на овој парфем. Скапоцените акорди на египетскиот јасмин и орхидејата и додаваат заводливост на целата композиција. Радикален, уникатен – црн.

895 МКД
Цена со 18% ДДВ.
Мириса слично на Chanel “Coco Noir”
• Главни ноти – Бергамот , Грејпфрут , Мандарина , Розов бибер
• Средни ноти – Јасмин , Крин , Орхидеја
• Основни ноти – Мошус , Пачули , Сандаловина , Тонка зрна
• Доминантна нота – Пачули
• Годишно време – Есенски
• Дневен/Ноќен – Ноќен

Тежина 0.100 kg

Врз основа на прегледите на 0

0.0 вкупно
0
0
0
0
0

Биди прв што ќе прегледа “Le’Chel Night – Eau de Parfum 100 ml”

Сe уште нема прегледи.