. Le’chel Clasique Titanium – Eau de Parfum 100 ml.


Олфакторен портрет на човек со екстравагантна, речиси провокативна личност. Парфемирана вода со папратно-зелени и енергични акорди со свежи и ароматични ноти. Алијанса на баланс и моќ. Нотите на лаванда и рузмарин се одликуваат со свежина, потенцирани преку една нијанса на масло од горчлив портокал. Неговото срце се расцветува во енергичните акорди на мускатна жалфија и здравец, водејќи до една многу чиста база во која се задржува килибарната топлина на егзотично дрво.

895.00 ден

895 МКД
Цена со 18% ДДВ.
Мириса слично на Chanel “Egoïste Platinum”
• Главни ноти – Лаванда , Масло од горчлив портокал , Нероли , Рузмарин
• Средни ноти – Мускатна жалфија , Галбанум , Здравец , Јасмин
• Основни ноти – Ветиверија , Дабов мов , Кедар , Килибар , Сандаловина
• Доминантна нота – Лаванда
• Годишно време – Пролетен
Дневен/Ноќен – Дневен

Категорија:
Тежина 0.100 kg

Врз основа на прегледите на 0

0.0 вкупно
0
0
0
0
0

Биди прв што ќе прегледа “. Le’chel Clasique Titanium – Eau de Parfum 100 ml.”

Сe уште нема прегледи.