Le’Chel 4 You – Eau de Parfum 100 ml


Класика, посакана од страна на решителните, невообичаено сензуални и уверени жени. Во длабочината на аромата се нагласува вкусот на иланг-иланг и маслото нероли, а веднаш по нив до израз доаѓа примамливата роза и јасминот. На врвот на составот е сандаловото дрво кое заедно со ванилата и сензуалните шумски тонови создаваат незаборавен краен резултат. Вечерното излегување или важен состанок се совршена прилика да се остави добар впечаток, благодарение на ваквата комбинација на мирисни ноти.

895.00 ден

Мириса слично на Chanel “N°5 Eau Première”
Количина
• Главни ноти – Алдехиди , Иланг-иланг , Морски ноти , Нероли , Портокал , Црвена мандарина
• Средни ноти – Бибер , Јасмин , Кедар , Мајска роза , Нероли
• Основни ноти – Бел мошус , Бурбон ванила , Ванила , Ветиверија , Сандаловина , Смола , Тонка зрна
• Доминантна нота – Иланг-иланг , Портокал
• Годишно време – Пролетен , Летен
• Дневен/Ноќен – Дневен

Категорија:
Тежина 0.100 kg

Врз основа на прегледите на 0

0.0 вкупно
0
0
0
0
0

Биди прв што ќе прегледа “Le’Chel 4 You – Eau de Parfum 100 ml”

Сe уште нема прегледи.