Desso Mon Amie – Eau de Parfum 100 ml


Парфем за силни и сигурни жени, кои имаат романтична душа. Главната нота со акорд на кактус, дава патоказ на модерен и екстравагантен карактер, кој прекршува закони со срцевите цветни ноти. Дрвените ноти ја дополнуваат целината, истакнувајќи го интензитетот на парфемот.

895.00 ден

895 МКД
Цена со 18% ДДВ.
Мириса слично на Hugo Boss “Ma Vie Pour Femme”
• Главни ноти – Кактусов цвет
• Средни ноти – Фрезија , Јасмин , Роза
• Основни ноти – Дрвени ноти , Кедар
• Доминантна нота – Кактусов цвет
• Годишно време – Летен Дневен/Ноќен – Дневен

Категорија:
Тежина 0.100 kg

Врз основа на прегледите на 0

0.0 вкупно
0
0
0
0
0

Биди прв што ќе прегледа “Desso Mon Amie – Eau de Parfum 100 ml”

Сe уште нема прегледи.