Desso Everyday – Eau de Parfum 100 ml.


Мириса слично на Hugo Boss “Jour Pour Femme”

  • Главни ноти – Бели цвеќиња , Лимета , Цвет од грејпфрут
  • Средни ноти – Фрезија , Анамска рака , Момина солза
  • Основни ноти – Бела бреза , Килибар
  • Доминантна нота – Бели цветови
  • Годишно време – Пролетен
  • Дневен/Ноќен – Дневен

 

 

895.00 ден

Нежен и совршен парфем, идеален за секоја жена без оглед на возрастa и карактерот. Свежите цветови на грејпфрутот и лиметата со сигурност ќе им го привлечат вниманието на младите и енергични девојќи, додека фрезијата и момината солза се задолжени за романтичните ноти. Базната нота на бела бреза и килибар со останатите ноти формираат состав кој совршено се совпаѓа со мирисот на кожата и нежно си поигрува со околината

Категорија:
Тежина 0.100 kg

Врз основа на прегледите на 0

0.0 вкупно
0
0
0
0
0

Биди прв што ќе прегледа “Desso Everyday – Eau de Parfum 100 ml.”

Сe уште нема прегледи.